• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

AUTOMAATSE SULATUSEGA KÜLMIKUD

13.10.2019

Ilmselt teame juba oma vanematelt ja vanavanematelt tarkust, et külmikuid tuleks regulaarselt sulatada, et külmkapi ja sügavkülmiku seinale ei kuhjuks paks lume või härmatise kiht. Sellised tülikad kihid mitte ainult ei takista külmiku sahtlitel ja kappidel korralikult avamast-sulgumast, vaid see ei lase ka külmikul või sügavkülmikul korralikult töötada.

Paksu härmatise ja lumekihi puhul hakkab see töötama nagu lumeonn. Lume ja jää kiht takistab soojuse neeldumist, mis sunnib külmikut lakkamatult töötama ilma igasuguste pausideta. See aga lühendab oluliselt külmiku eluiga ning kulutab ka oluliselt rohkem energiat, mis suurendab ühtlasi kulusid. Jää ja lumi suurendab ka külmiku sisetemperatuuri, mistõttu temperatuurile tundlikumad toiduained ei pruugi ka korralikult säilida sellises külmikus.

 

Mida peaks arvestama külmiku sulatamisel?

Külmikut tuleks sulatada vähemalt korra või paar aastas, kuid see tegevus on üpris tülikas. See eeldab, et tõstad kogu külmiku ja sügavkülmiku sisu tühjaks, lülitad külmiku elektrivõrgust välja ning lased kogu jääl ja lumel ära sulada. Loomulikult tuleb külmik enne korralikult ära pesta ja kuivatada, kui selle uuesti vooluvõrku lülitame.

Suurepärane lahendus on paljudel külmikutel automaatse sulatuse režiim. Automaatne sulatus reguleerib külmikusse tekkivad lume ja härmatise olukorda ning kui külmikusse tekib jää või lumi, lülitab külmik sisse soojusseadme, mis sulatab tekkinud jää ja lume. See säästab Sind kindlasti tülikast vaevast kogu see sulatusprotsess ise ette võtta.

Kõlab ju palju lihtsam, kas pole?

Jahekülmik Whirlpool WMN36562N

Meie kliendid hindavad kõrgelt kvaliteetseid automaatse sulatusega Whirpooli külmikuid.

 

Mida arvestada automaatse sulatusega külmiku puhul?

Siiski on paar asja, mida tuleks automaatse sulatuse puhul arvestada. Kuigi Sa ei pea enam kord-paar aastas kappi ise otsast lõpuni üles sulatama, tuleks seda siiski vähemalt korra aastas tuulutada, et vältida kondenseerunud vee kogunemist uuesti jäätumist külmikus.

Samaks asjaks on oluline hoida külmkapi tagune ala, kus on nii külmutus- kui ka soojendussead, tolmust puhtana. Kui nendele koguneb väga palju tolmu, siis soojendusel tekkiv vesi ei auru külmikust välja ning automaatne sulatussüsteem ei saa korralikult toimida. Tolmust saab külmiku tagakülje kergelt puhastada tolmuimegaja.

Külmik Bomann KG7302IX

Automaatset sulatust sisaldavad mitmed Bomanni külmikud.

Ühtlasi pea silmas, et külmkapi tagakülje ja seina vahel oleks vähemalt 10 cm vaba ruumi. See kindlustab külmiku korraliku toimimise. Samuti ei tohiks külmkapp olla paigutatud muude küttekehade vahetusse lähedusse, mis takistaksid külmkapi tööd.

Kui täheldad, et hoolimata kõikidest mainitud abinõudest ei toimi automaatne sulatus korralikult ja külmikusse tekib endiselt jääd, võib olla vajalik külmkapi tihendid välja vahetada või on mõni külmkapisisestest seadmetest rikkis. Sellisel juhul soovitame kindlasti lasta külmkapp üle vaadata professionaalil, et ükski külmkapi sisene seade ei oleks katki, mis takistab külmkapil korralikult töötamast.

Vaata ka kogu valikut meie poolt pakutavatest kvaliteetsetest külmikutest!