• Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

ENIMLEVINUD KÜLMIKU PROBLEEMID JA MIDA NENDE PUHUL TEHA

ENIMLEVINUD KÜLMIKU PROBLEEMID JA MIDA NENDE PUHUL TEHA külmik
09.10.2020

 

Külmkapp, meie igapäevane sõber köögis kuid tihti ei mõtle me enda külmkapi peale enne kui ta ennast meelde tuletab erinevate probleemidega. Külmkapi eluiga on üldiselt üpriski pikk kuid aeg ajalt võib neil tekkida erinevaid probleeme ning mõned neist toomegi me siinkohal välja.

Bomann külmik

 

Probleemid veega

 • Vesi külmkapis

Mis on üheks tavapärasemaks probleemiks külmkappidel? Vesi, täpsemalt kondensvesi, mis ei voola korrektselt ära. Igal külmkapil on olemas äravooluauk kuhu voolab kondensvesi kuid kui äravooluauk on umbes ei ole veel kusagile minna ning see hakkab kogunema külmappi. Antud probleemi on väga lihtne parandada – tuleb vaid äravooluauk üles otsida ning see ära puhastada näiteks karvtraadiga või muude vahenditega, mis käepärast on. Kui auk on aga ära külmunud tuleb kasutusele võtta soe vesi ning seda aeglaselt äravooluauku valades jää üles sulatada.

 • Jää sulatamine

Jätkates sarnasel teel, külmkapp mis ei sulata jääd automaatselt vajab inimeste poolset sulatamist. Liigne jää külmkapis häirib külmiku tööd, muudab külmiku sisetemperatuuri, võib mootori üle kuumendada ning kuna külmik teeb rohkem tööd siis kasutab ta ka rohkem elektrit, mida on võimalik näha kuu lõpus arvetel. Juhul, kui külmkapil on olemas automaatne defrost süsteem kuid see ei tööta on probleem juba tõsisem ning külmikut tuleb näidata professionaalile.

 • Higistav külmkapp

Higistav külmkapp on jällegi probleem kuna see viitab temperatuuriprobleemidega. Juhul kui külmkapp hakkab higistama tuleb üle vaadata külmkapi sisetemperatuur, kui see on korras siis võib tegemist olla mootoriga mis töötab liiga palju. Mootor, mis ei tööta korrektselt võtab ka rohkem voolu, mistõttu on soovitav sellega koheselt professionaali poole pöörduda. Kui aga külmkapi sisetemperatuur on kõikuv, siis aitab tihti külmkapi sulatamine. Lisaks tasub üle vaadata ka kui palju asju külmkapis on (probleemid temperatuuriga).

 

Probleemid temperatuuriga

Külmkapp peab püsima pidevalt jahe, ainult nii on meie toiduained kindlalt kaitstud ning need püsivad kauem värsked. Temperatuuriprobleemidega tuleb koheselt tegeleda, mistõttu oleme me välja toonid mõningad põhjuseid miks käesolev probleem võib tekkida.

 • Külmkapp on liiga tühi/täis

Täpselt nii, kui külmkapp on liiga täis või tühi võivad tekkida erinevad probleemid temperatuuriga. Külmkapis, mis on liiga täis ei ole õhul ruumi ringi liikuda, mistõttu ei suuda külmik ennast maha jahutada. Lisaks tekivad sellisel juhul külmikus väga külmad ning soojad kohad ehk ebaühtlane temperatuur.

Külmkapp, mis on liiga tühi ei suuda ennast jahutada ning kasutab selleks rohkem energiat, pannes suuremat koormust nii teie rahakotile kui ka külmiku mootorile. Siinkohal võib võrrelda külmkappi külma joogiga, kus on jääkuubikud sees, et seda jahedana hoida. Üldiselt soovitatakse külmkappi hoida umbes pool täis.

 • Külmiku uks ei sulgu korrektselt

Kui külmkapp on juba mitu aastat vana võivad tekkida probleemid külmiku tihendiga. Tihend, mis laseb õhku läbi jahutab külmiku maha kuna soe õhk pääseb sisse ning jahe õhk pääseb välja. Kui külmiku uks ei sulgu piisavalt tihedalt tuleb lihtsalt uus tihend soetada. Kuidas aru saada, et tihend ei hoia piisavalt kõvasti? Võtke õhuke paber ning pange see ukse vahele, kui paberit on lihtne ukse vahelt ära tõmmata ei hoia tihend enam piisavalt hästi.

 • Kompressori ning mähise probleemid

Külmkapi taga on mähis, mis eritab kuumust. Kui antud mähis on aga kaetud mustuse, õli või ämblikuvõrkudega ei suuda ta enda temperatuuriga hakkama saada ning see võib üle kuumeneda, mis põhjustab temperatuurikõikumisi külmikus. Selle vältimiseks või parandamiseks tuleb külmikut ka niiöelda selja tagant puhastada. Mähiseid on lihtne puhastada tolmuimejaga või kasvõi lapiga ning seda on soovitav teha vähemalt kord aastas.

 

Lisaks

 • Ebameeldiv lõhn

Ebameeldiv lõhn külmkapis? Vahetevahel võib külmkapp lõhnama hakata kuid see ei ole tõsine probleem kuna sellest saab lahti korraliku pesuga. Näiteks võib külmakapi seest ära pesta sooja seebiveega.

 • Lärmakas külmik

Mida uuem külmkapp, seda vaiksem peaks see olema. Järsud helid viitavad erinevatele probleemidele nagu näiteks ventilaatorile, mootorile. Ventilaatorit on võimalik puhastada tolmust ning mustusest, mis võib aegajalt antud probleemi tekitada. Juhul kui aga probleem on püsiv või ventilaator on puhas tuleb abi küsida professionaalilt. Tihti on tegemist aga vanade külmikute probleemiga, mistõttu tuleb mõelda uuele külmkapile.

Whirlpool külmik

 

Külmkapp on meie igapäevane vahend ning üldiselt ei ole sellega probleeme. Hoides külmkappi puhtana nii seest kui väljast, jälgides tihendite kulumist ning hoides õiges koguses toiduained seal sees püsib külmik tervena mitmeid häid aastaid. Tihti tekivad probleemid aga siis kui külmkapp vananeb. Teatud probleeme on võimalik ise korda saada nagu näiteks äravooluaugu puhastamine või külmiku sulatamine. Kui probleemid on aga mootoriga või veelgi tähtsama osaga võib tihti olla mõttekam osta uus külmkapp kui lasta vana ära parandada.

Kui aga käes on aeg osta uus külmkapp, siis saab erinevate külmikutega tutvuda nende enda kodulehel kulmkapp.com