• Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

KUIDAS HOOLDADA KÜLMKAPPI?

KUIDAS HOOLDADA KÜLMKAPPI? külmik
11.09.2020

Külmkapp on meie igapäevane vahend toidu hoidmiseks. Elu ilma külmkapita on raske ette kujutada – jahedad joogid, piim püsib lahtisena päevi ning ka muud toiduained on kasutuskõlblikud päevi ning päevi. Külmkapp töötab kodudes igapäevaselt 24/7, mis tähendab, et see on masin mille eest tuleb hoolitseda. Külmkapp, mille eest ei hooldata või millel on vale temperatuur võib teha rohkem kahju kui kasu. Just selle tõttu toomegi me välja erinevaid viise kuidas enda külmkapi eesti korralikult hoolitseda.

 

 • KÜLMKAPI TEMPERATUUR

Me kõik teame, et külmkapp peab olema külm kuid kui külm on liiga külm? Üldiselt ei tohiks temperatuuri lasta alla viie kraadi. Liiga madal temperatuur külmkapis ei meeldi toidule, mistõttu rikneb see kiiremini. Lisaks, mida madalam temperatuur seda rohkem peab külmkapp tööd tegema, et temperatuuri hoida. Rohkem tööd tähendab aga suuremaid arveid, justnimelt elektri kohapealt.

 • PUHAS KÜLMKAPP

Scandomestic vitriinkülmik

 

Kuna külmkapis hoitakse toitu, mida süüakse siis tuleb rõhku panna puhtusele. Külmkappi mitte puhastades võivad erinevad bakterid vohama hakata (eriti kui külmkappi on tilkunud näiteks piima, või toore liha mahla) ning neid ei taha keegi endale sisse süüa. Külmkappi tuleb seestpoolt puhtana hoida, kui midagi tilgub, voolab maha tuleb see koheselt ära koristada.

 • KONDENSAATORI SPIRAAL

Kondensaatori spiraal on tavaliselt külmkapi taga ning see on soe/kuum. Kuna tolm ning mustus koguneb spiraalide peale tuleb neid aeg-ajalt puhastada. Liiga paks kiht tolmu võib olla spiraali ülekuumenemise põhjuseks. Kui aga spiraal kuumeneb üle ei suuda külmkapp ennast jahutada ehk külmkapi sisene temperatuur kukub. Kui kondensaatori spiraal on puhastatud kuid külmkapp ei suuda ikka ennast maha jahutada, siis tuleb ühendust võtta professionaaliga.

 • UKSE TIHEND

Külmkapi uks käib päevas mitu korda lahti ning kinni. Paljud käivad niisama külmkappi vaatamas, justkui suudaks külmkapp ise ennast täita maitsva toiduga ning see on loomulik, et tihendid kuluvad. Kui külmkapp hakkab külma läbi laskma või uksed ei sulgu nii hästi kui varem on õige aeg tihendid ümber vahetada.

 • SULATAMINE

Kui külmkapp ei oska ise ennast automaatselt üles sulatada, siis tuleb seda teha ise. Liiga paks jääkiht seintel raskendab külmkapil õige temperatuuri hoidmist ning suurendab elektri arveid. Lisaks võib toit kiiremini rikneda ning iga millimeetriga jääb külmkapis ruumi vähemaks.

Kui külmakapi seintele on kogunenud jääd tuleb see üles sulatada.

 • ÕHULIIKLUS

LG külmik

 

Nii seest kui ka väljast peab olema külmkapil ruumi õhu liikumiseks.Külmkappi ei ole soovitav lükata nurka või kitsalt teiste masinate vahele kuna see blokeerib õhuvoolu. Kui külmkapil ei ole piisavalt ventilatsiooni võib see lõppeda ülekuumenemisega.

Sama lugu on ka külmkapi sees – liiga palju toiduaineid külmkapis blokeerib õhuvoolu ning temperatuur langeb märgatavalt. Kui külmkapp on paksult täis erinevaid tooteid võib temperatuur olla külmkapis väga kaootiline (seinte lähedal väga külm ning ustel liiga soe).

 

Kokkuvõttes ei ole külmkapi eest hoolitsemine sugugi raske tegevus. Külmkapp tuleb hoida puhtana, aeg ajalt tuleb vaadata külmkapi taha, et tolm ära koristada ning jälgida jääd seintel.

Veel uudiseid, ideid, külmkappe ning erinevaid külmikuid on võimalik leida www.külmkapp.com kodulehelt.