• Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

KUIDAS PUHASTADA KÜLMKAPPI?

KUIDAS PUHASTADA KÜLMKAPPI? KÜLMIK
06.11.2020

Külmkappi kasutatakse iga päev ehk see on pidevalt kasutuses. Selle tõttu tuleb seda ka vahetevahel pesta nii seest kui ka väljast. Kuna külmkappi ei pesta tavaliselt regulaarselt, siis võivad sinna koguneda toitude jäänused ning kõige halvemal juhul või külmkapp halvasti lõhnama hakata, mis on kindel märk sellest, et külmkapp vajab pesemist ning korrastamist. Külmkapi pesemine ei ole raske töö, vaja on vaid koguda paar puhastusvahendit ning võtta tunnikene enda ajast.

 

Külmkapi seestpoolt puhastamine

Whirlpooli külmik

Külmkapi puhastamine võib tunduda tülika tööna kuid seda tuleb aeg ajalt teha. Mida tihedamini külmkappi puhastada, seda kiiremini töö läheb kuna esiteks tööga harjub ära ning teiseks, külmkapp ei muutu väga mustaks ehk selle puhastamisega läheb kiiresti.

 • Esimese asjana tuleb külmakapp teha täiesti tühjaks. Esimesena võetakse välja toiduained ning järgnevalt kõik sahtlid ning riiulid.
 • Külmkapist välja võetud sahtlid, riiulid tuleb üks haaval kraanikausis (kui kraanikauss on liiga väike siis võib seda teha vannis või duši all) ära pesta ning nende pesemiseks võib kasutada täiesti tavalist kodus leitavat nõudepesuvahendit.
  Kindlasti tuleb enne klaasist riiulite pesemist lasta neil natukene aega soojas toas seista kuna järsk temperatuurimuutus võib klaasi katki teha.
 • Toiduained, mis külmkapist välja võeti, mida nendega teha? Nüüd on õige aeg enda toidule kriitiliselt otsa vaadata ning välja visata kõik tooted, mis on aegunud või mida enam ei kasutata. Lisaks võib kõik purgid, karbid, korgid (näiteks ketšupi kork, kurgipurk vms) puhtaks teha.
 • Külmkappi on soovitav seest pesta kas söögisooda ja vee lahusega (1:7) või äädika ning vee lahusega (1 teelusikas soodat umbes liitrile veele). Mõlemad lahused on looduslikud ning eemaldavad ebameeldiva lõhna.
  Külmkapis ei ole soovitav kasutada kemikaale, eriti lõhnavaid kuna toit imeb lõhnad endasse. Lisaks võivad kemikaalid külmkapi seinale jääda ning toidule sattuda, mis ei ole jällegi hea meie seedesüsteemile.
  Kui suured pinnad saab puhastada tavalise lapiga siis väiksemad või raskesti ligipääsevate kohtade jaoks saab kasutada vana hambaharja. Plekke, mis ei taha absoluutselt maha tulla võib ehmatada hambapastaga.

Külmkapp väljastpoolt

Bomanni jahekülmik

 • Kui külmkapp on seestpoolt puhas võib tähelepanu pöörata välisele pinnale. Sarnaselt sisemusele, tuleb ka külmkapp väljastpoolt lapiga puhtaks pesta. Selleks võib kasutada juba valmisolevat söögisooda / äädika lahust või on võimalik appi võtta teised kemikaalid.

 

Külmkapi detailid

Bomanni integreeritav külmik

 • Järgmisena tuleb vaadata enda külmkapi taha ning kui sealt on näha metallist „rulle“ (inglise keeles coils), siis tuleb ka need tolmust puhastada.

Väga tähtis on enne külmkapi taha minekut see pistikust välja tõmmata.
Tolmu saab lihtsamalt kätte kas tolmuimejaga või pikema harjaga. Kuna aga iga külmkapp on erinev siis võib enne puhastamist enda külmkapi kasutusjuhendist üle kontrollida kus vajalikud osad täpsemalt asetsevad ning kuidas nendeni jõuda. (Üldiselt asuvad need külmiku taga kuid on ka mudeleid, kus nad on külmiku all). 

Külmkappe tuleb pesta vastavalt vajadusele ning mida rohkem igapäevaselt selle eest hoolitseda seda harvem tuleb neid ka korralikult pesta. Näiteks on soovitav koheselt ära pühkida igasugused toidujäänused, mis võivad tekkida näiteks mahatilkunud piim, liha või õli. Külmkapi puhastamine ei ole absoluutselt raske tegevus, mistõttu on seda võimalik teha suhteliselt kiiresti ning mugavalt. 

Kõiki eelnevaid külmkappe on võimalik tellida külmkappide e-poest.

Puhas külmkapp võrdub puhta toiduga :)