• Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
 • Kaup kiirelt kätte
 • Soodsamad hinnad kui poes
 • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

ÕIGE VIIS KUIDAS KÜLMKAPIS TOIDUAINEID PAIGUTADA

ÕIGE VIIS KUIDAS KÜLMKAPIS TOIDUAINEID PAIGUTADA KÜLMKAPP
26.02.2020

Külmkapp ei ole tavaline toidu varustamise koht vaid hoolikalt läbi mõeldud kapp kus on iga asja jaoks ideaalne koht. Külmkappi lahti tehes on kohe näha erinevaid hoiustamiskohti ehk riiuleid kuid samuti on igas külmkapis erineva jahedusega kohad ning kui neid ära kasutada on võimalik toiduaineid kauem värsketena hoida. Lisaks, kasutades ära külmkapi kõiki võimalusi on võimalik kokku hoida toiduraha pealt, kuna toiduained püsivad kauem. Samuti on sügavkülmikul omad saladused, millest me hakkame lähemalt rääkima. 

 

Külmkapp

Kuigi külmkapp on üldiselt jahe, siis leidub kohti, mis on jahedamad kui teised (seina vastas). Külmkapi ustes olevad kohad on aga kõige soojem. Selle tõttu peab paigutama toiduaineid erinevatesse kohtadesse, et neil oleks võimalikult mugav seal olla. Õieti paigutatud toiduained püsivad kauem värsked ning ilusad. 

 • Ülemised riiulid

Ülemiste riiulite temperatuur on suhteliselt püsiv kuid soojem. Ülemised riiulid sobivad hästi toiduainetele, mida saab kohe süüa nagu piim, jogurt, ülejäägid, joogid, juust jms. 

 • Uksed

Ustel kõigub temperatuur palju kuna uksi avatakse ning suletakse. Selle tõttu on soovitav ustes hoida erinevaid jooke ja mahlasid. Samuti sobib siin hoida võid ning erinevaid maitseaineid. 

 • Alumised riiulid

See on külmiku kõige külmem koht, mistõttu sobib siin hoida toiduaineid, mis vajavad külma. Siia sobib panna erinevaid lihatooteid ning kala. Salatid, puuviljad ning juurviljad on soovitav hoida suletud kottides kuna nii püsivad toiduained värskena. Hoides värskeid toiduaineid nagu salatid külmkapis ei ole soovitav lükata neid külmkapi seina vastu kuna see on kõige külmem koht ning toiduained võivad ära külmuda. 

 • Külmkapi pealne

Külmkapi peal on soe ning selle tõttu ei tohiks seal hoida erinevaid jooke nagu veinid ning muud alkohoolsed joogid. 

 

Sügavkülm

Sügavkülm külmutab toiduained, mistõttu hoitakse seal toiduained pikemat aega. Järgnevalt toome me välja mõned nipid kuidas enda sügavkülmast võimalikult palju välja võtta. 

 • Sügavkülmas peab olema piisavalt vaba ruumi

Liiga täis topitud sügavkülm ei ole mugav ning selline täis tupimine blokeerib see jahutussüsteemi. Sügavkülm, mis on otsast otsani täis ei pruugi olla suuteline külmutama kogu ruumi. Sügavkülmas on tähtis, et õhk liiguks vabalt ringi. 

 • Proovige toiduainete sorteerimist ning eraldi pakenditesse panemist. 

Väga tihti leitakse külmkapist toite, mida ei ole mitu kuud näha olnud või mis on meelest ära läinud. Korralikult organiseeritud sügavkülmikus on näha kõiki toiduaineid, mistõttu on kohe näha millised toiduained kuna ära süüa. Lisaks on ukse lahti tegemisel sügavkülma ilus silmale vaadata. 

 

Kokkuvõttes on nii sügavkülmikul kui ka külmkapil omad nipid, mida ära kasutades on võimalik enda elu lihtsamaks ning organiseeritumaks teha. Kuna külmkapis on temperatuurid erinevad, siis tuleb ka toit asetada vastavalt sellele. Sügavkülmas on aga kõige tähtsam toiduainete sorteerimine ning vaba õhu liikumine. Kui aga teie külmkapist jääb väheseks või aeg on uus soetada, siis võite vaadata külmkappide e-poodi!