• Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Kaup kiirelt kätte
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

SÜGAVKÜLMIK TOITU TÄIS JA MURETUM ELU ALAKU

SÜGAVKÜLMIK TOITU TÄIS JA MURETUM ELU ALAKU Sügavkülmik
17.12.2019

Külmkapid on tänapäeva inimeste elu lahutamatu osa, täpselt nagu selleks on hea söök ning veel parem internetikiirus. Külmkappi kasutatakse igapäevaste toiduainete hoidmiseks kuid siinkohal võib mõelda ka veidi loovamalt ning panna enda sügavkülmik saja protsendiliselt tööle. Sügavkülmikus on võimalik peaaegu kõiki toiduaineid hoida kordades kauem kui soojemates kraadides, samuti on võimalik kokku panna erinevaid huvitavaid retsepte, mida saab otse sügavkülmikust võtta. 

 

Miks külmutatakse toitu?

Sügavkülma kasutavad väga paljud inimesed just toidu pikemaks hoidmiseks. Jõuluõhtu praadi ei jõutud ära süüa? Ei ole probleemi, sügavkülmikus väikeste portsjonitena kestab see praad veel nädalaid ning isegi kuid. Samuti pannakse sügavkülmikusse poest ostetud tooteid, mida tahetakse hoida (näiteks suure soodustusega ostetud saiad, leivad, liha, kala, puuviljad, juurviljad). Hoides toitu mugavalt sügavkülmikus ei pea ka väga külmadel talveilmadel või haigusperioodidel poodi minema, sest kõik maitsev ning tervislik on hoolsasti sügavkülmikus pere ootamas. Samuti aitab selline toidu kogumine raha kokku hoida ning võibolla isegi tervislikumalt toituda. 

 

Sügavkülmutamise saladuseks on organiseeritus

Kui paljud meist on korduvalt sügavkülmast välja tõmmanud fooliumis oleva toiduaine mitte teades mis asi see on. Samuti võib sügavkülma äärtesse sisse külmuda erinevad toiduained ning hiljem neid üles leida on raske või isegi võimatu. Paljud sügavkülmad vajavad sulatamist, mistõttu jäätuvad mõningad toiduained sügavkülma külge kinni, mis ei kutsu aga toiduainet sööma. 

Kasutades aga sügavkülma toidu hoidmiseks tuleb planeerida ning organiseerida. 

  • Küpsetatud toit tuleb enne sügavkülma panekut maha jahutada. 

Kuna sügavkülmast võetud toitu saab vaid üks kord sulatada (uuesti külmutamine ei ole enam soovitatav), siis tuleb mõelda ka portsjonite peale. Kas kogu see kana, mis sügavkülmas on süüakse ära ühe korraga või tuleb seda väiksemateks tükkideks lõigata ning eraldi pakendisse panna? Lisaks tuleb sulatatud toit ära süüa 24 tunni jooksul. 

  • Toiduained tuleb panna karpidesse või pakenditesse, millele saab peale märkida, mis toit seal sees on. Kuna külmutatud toidud näevad tihti väga sarnased välja, on sildid väga hea mõte. Samuti annavad sildid väga hea ülevaate, mis sügavkülmas on ja mida seal ei ole. 
  • Puuvilju ning juurvilju on väga mugav külmutada kuubikuteks lõigatuna. Esiteks sulavad nad nii kiiremini üles ning teiseks, on neid lihtne, mugav ning tervislik kasutada smuutides või valada otse pannile pruunistamiseks. 

 

Kui kaua võib toitu hoida külmikus? - Olenevalt külmutuseelsest seisundist võib toiduaineid külmikus hoida paarist kuust kuni aastani. Mahlad on soovitav ära tarvitada viie kuu jooksul. Teised toiduained, mis on enne külmutamist ära jahutatud ning töödeldud (liha) võivad aga sügavkülmikus seista umbes aasta.

Kohesed retseptid sügavkülmikust? - Sügavkülmikus võib hoida ka maitseaineid, mida saab kohe kasutada. Viimasel ajal on populaarseks muutunud jääkuubikute vormis erinevate maitseainete külmutamine, maitsestatud või kuubikud, joogile jääkuubikute tegemine, espresso kuubikud, smuuti kuubikud, alkoholi kuubikud, maitsestaud jääkuubikud jpms. Kindlasti on kasutades fantaasiat võimalik sügavkülmas hoida veelgi huvitavamaid toiduaineid. Sobiva külmiku ja sügavkülmiku leiad meie e-poest!